0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Заев, Јанша и Вархеји: Нема друга опција освен европски Западен Балкан, Северна Македонија и Албанија треба да ги почнат преговорите

Премиерот Зоран Заев, како дел од неговата програма со активности на Бледскиот стратешки форум, оствари средба со премиерот на Република Словенија Јанез Јанша, во функција на словенечкото претседателство со ЕУ и со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close