0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Заев: Ако некој граѓанин има право да зборува на својот мајчин јазик, не губат другите граѓани, добива Северна Македонија

Ако некој граѓанин има право да зборува на својот мајчин јазик, со тоа не губат другите граѓани, туку добива Република Северна Македонија, како граѓанска и демократска држава, напиша премиерот Зоран Заев во објва на Фејсбук. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close