0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Задолжителна самоизолација до добивање резултат од ковид-тест, во спротивно казна од 50 евра

Самоизолацијата е задолжителна при тестирање за Ковид-19 од закажување на тестот или самото тестирање, па сè до добивање на резултатот. Доколку резултатот е позитивен самоизолацијата продолжува, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close