БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Задолжителен селф тест за децата од четири до 11 години во Грција за патување со авион во земјата

За патување со авион во внатрешноста на Грција, децата од четири до 11 години потребно е да имаат негативен резултат од направен тест а домашна употреба, односно селф тест, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close