БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Задолжителен седумдневен карантин при влез во Грција

Задолжителниот седумдневен домашен карантин за сите кои во Грција ќе влезат на било кој начин и со било кое средство е продолжен уште две седмици, односно до 8 март 2020 година, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close