БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Задолжителен документ за Ковид-19 за влез во судовите во Грција

Сертификат за вакцинација, потврда за прележан Ковид-19 или резултат од негативен тест, од денеска се задолжителни за влез во судовите во Грција, како за службениците и адвокатите, така и за граѓаните, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close