Дописници МКДОпштински вести

Зачестени пожари од оџаци во Кочани, пожарникарите апелираат за редовно чистење

Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица во Кочани во текот на оваа недела имале по неколку интервенции дневно за гаснење запалени оџаци на станбени објекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close