0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Забрчанец: Уште една победа за македонската енергетска политика

Уште една тазе победа за македонската енергетска политика, без разлика дали на ботовите од фејкњуз визбите тоа ќе им се допадне или не:  „Македонија на врвот по раст на обновливи извори на енергија во регионот!, напиша Марјан Збрчанец на својот Фејсбук профил откако специјализираниот портал „Балкан Грин Енерџи Њуз“ објави дека државата се наоѓа на трето место по зголемено производството на енергија од обновливи извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close