0_Web_Насловна-слајдерОпштество

Забраната за движење се укинува вечерва на полноќ

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година, престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица и возила од јавен превоз на територијата на Република Северна Македонија, стапува на сила од вечерва на полноќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close