Makedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Забраната за движење ја прекршиле 53 лица, 384 санкционирани за неносење маска

Во периодот од 21:00 часот вчера до 5:00 часот утринава 53 лица не ја почитувале забраната за движење, информира Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close