0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово.

Скопје, 27 февруари 2020 (МИА) – Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово.

Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото сојузот. бк/са/

Back to top button
Close
Close