0_Македонија.ПорталОпштество

Забрана за тешки возила на планинскиот превој Плетвар

Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Кавадарци - Прилеп преку планинскиот превој Плетвар од 14:40 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информира АМСМ.

Скопје, 1 април 2020 (МИА) – Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец Кавадарци – Прилеп преку планинскиот превој Плетвар од 14:40 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, информира АМСМ.

Претходно, утрово во 10:45 часот е воведена на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, а од шест часот и на планинскиот премин Стража.фф/са/

Back to top button
Close
Close