0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Забрана за настап во ЛШ им се заканува на Реал, Барселона и Јувентус

Шпанските фудбалски гиганти Реал Мадрид и Барселона, како и најтрофејниот италијански клуб Јувентус се соочуваат со можна забрана за настап во Лигата на шампиони (ЛШ), откако трите екипи основачи на пропадната Супер лига одбија да потпишат „договор за реинтеграција“ со Европската фудбалска асоцијација (УЕФА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close