0_Магазин.ПорталЗанимливости

Забрана за мобилни во училиштата во Кина

Забраната се однесува на носење телефони во кампусот и училишните игралишта, освен за оние ученици кои ќе добијат родителска согласност и писмено одобрение од училиштето. Сепак, децата мораат некако да комуницираат со своите родители, па така во училиштата ќе бидат поставени и телефонски говорници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close