ХроникаХроника.Портал

Забрана за камиони на патот Струмица-Валандово поради сообраќајка

Сообраќајот на патниот правец Струмица - Валандово кај Куклишка крстосница, од 10 часот е во прекин за товарни моторни возила поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомото сојузот.

Скопје, 20 февруари 2020 (МИА) – Сообраќајот на патниот правец Струмица – Валандово кај Куклишка крстосница, од 10 часот е во прекин за товарни моторни возила поради сообраќајна несреќа, информираат од Автомото сојузот.

Од АМСМ посочуваат дека патничките моторни возила се пренасочуваат. рп/са/

Back to top button
Close
Close