0_Македонија.ПорталОпштество

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Укината е забраната за товарни моторни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар, соопшти АМСМ.

Скопје, 12 февруари 2020 (МИА) – Укината е забраната за товарни моторни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар, соопшти АМСМ.

Забраната за камиони на овој патен правец беше воведена изутрината од 08:00 часот.са/

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close