БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Забележано намалување на прометот во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун

Прометот во трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун во октомври годинава во однос на октомври лани бележи намалување за 3,1 отсто номинално и 6,8 отсто реално, објави Државниот завод за статистика

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close