ЕвропаЕвропа.Портал

Забележан раст на трговијата меѓу Кина и ЕУ и покрај пандемијата

Статистичкиот завод на ЕУ, Евростат, соопшти дека Кина минатата година стана главен трговски партнер на ЕУ, надминувајќи ги САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close