ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Забележан пораст на десничарскиот екстремизам во германската Војска

Меѓу припадниците на германската војска во 2020 година, има значително зголемување на инцидентите со политичко екстремна десничарска позадина, според годишниот владин извештај, презентиран денеска во Берлин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close