0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

За викендот наместа зголемена облачност со дожд и грмежи

Синоптичарите за време на викендот најавуваат локално зголемена облачност со услови за крактротраен дожд и грмежи.  Минималните температури за време на викендот ќе бидат од 12 до 21 степен, а максималните од 27 до 36 степени. 

Скопје, 9 јули 2020 (МИА) – Синоптичарите за време на викендот најавуваат локално зголемена облачност со услови за крактротраен дожд и грмежи.

Минималните температури за време на викендот ќе бидат од 12 до 21 степен, а максималните од 27 до 36 степени.

Во недела и понеделник повторно ќе дува северен ветер што ќе предизвика опаѓање на температурите. бак/сп/

 

 

Back to top button
Close
Close