0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

За викендот до 35, а следната недела и до 38 степени

До сабота во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за изолирана појава на краткотрајно невреме, соошти УХМР.

Скопје, 25 јуни 2020 (МИА) – До сабота во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за изолирана појава на краткотрајно невреме, соошти УХМР.

Во недела услови за краткотрајна нестабилност ќе има во западните делови. Температурите ќе
бидат во позначнителен пораст. За викендот темпратурите ќе достигнат до 35, а наредната недела и до 38 степени.са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close