Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

За В4 Западен Балкан останува приоритет

Со таков став беа денеска министрите за надворешни работи на Полска, Чешка, Словачка и Унгарија во Лоѓ, според кои - не само европска интеграција на тој регион, туку и помош во борбата против пандемијата со Ковид-19 се приоритети.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close