Дописници МКДОпштински вести

За тетовскиот регион првично предвидени два пункта за вакцинација против КОВИД-19

За жителите на тетовскиот регион вакцинацијата против КОВИД-19 ќе се прави на два пункта во Здравствен дом Тетово. Бројот на пунктови по потреба ќе биде зголемен во руралните општини,  во зависност од масовноста на вакцинирање, односно од бројот на вакцини кои ќе пристигнат во државата и потоа ќе бидат достапни за тетовското подрачје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close