0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

За што служат општините со помалку од 100 жители

Добар ден, господин Петар Преочанин, градоначалник на општина Цивjане? - Јас сум Петар, и ќе бидам градоначалник до мај, а потоа повеќе нема да бидам“. Тоа е почетокот на телефонскиот разговор со првиот човек на малата локална заедница во Хрватска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close