0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

За првпат направена експлантација на коски и коскени ткива од починат донор

За првпат во историјата на македонското здравство на Клиниката за ортопедски болести е направена експлантација на коски и коскени ткива од починат донор. Коските се од починатата девојка, чие семејство реши да ги донира органите откако таа го загуби животот во сообраќајка несреќа. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close