0_Македонија.ПорталВременска прогнозаИнфопакетОпштество

За продолжениот викенд променливо облачно со локален дожд и грмежи

Променливо облачно време со повремено засилен северен ветер ќе преовладува во текот на престојниот продолжен викенд.  Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат за недела попладне локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Скопје, 22 мај 2020 (МИА) – Променливо облачно време со повремено засилен северен ветер ќе преовладува во текот на престојниот продолжен викенд.

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат за недела попладне локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а дневните од 20 до 27 степени.

Понестабилно време се очекува во вторник и среда кога температурите ќе се намалат во просек за три до четири степени. бак/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close