0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

За претседател на САД се натпреваруваат 21 кандидат

Претседателските избори во САД ќе се одржат кон крајот на 2020 година и познати се фаворитите за новимација од двете партии - Демократската и Републиканската.

Back to top button
Close
Close