БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За патување на островите задолжителна грчката верзија на „Green Pass“ 

Со укинувањето на забраната за движење меѓу региони, од петок, во Грција се воведуваат правила за внатрешните патувањата со брод или авион кон островите, односно грчката верзија на „Green Pass“ ќе биде задолжителна за сите патници, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close