0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

За Јотова проблемите на Софија со Скопје се резултат на немањето национална политика за Бугарите во странство

Проблемите на Бугарија со Северна Македонија денесе се резултат на немањето национална политика за Бугарите во странство, објави на Фејсбук бугарската потпретседателка Илијана Јотова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close