Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

За непрописно престигнување 121 санкција на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, санкционирани се 121 возач.

Back to top button
Close
Close