0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

За неносење заштитна маска санкционирани 463 лица

Во текот на изминатото деноноќие вкупно 463 лица на територијата на целата држава се санкционирани за неносење лична заштита на лице, односно заштитна маска, информира Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close