ОпштествоХроникаХроника.Портал

За неносење маски казнети 506 лица

За носење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјата се регистрирани 506 прекршоци, соопштија денеска од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close