Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

За неносење маски изречени 443 санкции

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, се регистрирани 443 прекршоци.

Back to top button
Close
Close