0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

За неносење маска казнети 431 лице

За неносење лична заштита на лице вчера се регистрирани 431 прекршок, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 2 февруари 2021 (МИА) – За неносење лична заштита на лице вчера се регистрирани 431 прекршок, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19. ар/са.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close