0_Web_АктуелноОпштество

За неносење маска изречени 761 санкција

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 761 прекршок, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close