0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

За неносење маска 283 санкции изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 283 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close