0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

За Изборниот законик не зависи се од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, смета Заев

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на пролет ќе има разговори за Изборниот законик, но дека не зависи се само од СДСМ или од ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи земјава е демократска и треба да се ислушаат предлозите на сите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close