Дописници МКДОпштински вести

За една седмица нивото на Охридското Езеро покачено за седум сантиметри

Благодарение на врнежите од дожд и снег изминатите денови, нивото на Охридското Езеро постојано расте во просек по еден сантиметар на ден, така што денеска се наоѓа на котата 693.27 метри надморска височина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close