Општински вестиСкопје

За една недела подигнати 239 непрописно паркирани возила од јавните површини во Скопје

Во текот на изминатата недела, од 22 до 28 октомври, со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 239 возила од јавните површини, соопшти денеска Град Скопје.

Back to top button
Close
Close