0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

За една недела 11 починати и 285 новозаболени од Ковид-19 во тетовскиот  регион

Според секојдневната евиденција на заболени и починати од Ковид-19 на Министерството за здравство во тетовскиот регион за цела оваа недела се бележат вкупно 11 лица кои го изгубиле животот и 285 кај кои е детектирано постоење на коронавирусот. Најголем број на евидентирани имаше во четвртокот, 61 нов заболен, додека во петокот имаше регистрирано најмногу пет смртни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close