Дописници МКДОпштински вести

За еден месец во Тетово откриени 50 возила без лиценци за јавен превоз на патници

Тетовската полиција во рамки на засилените контролни активности на јавниот превоз на патници во изминатите 30 дена открила 50 возила кои ја вршеле оваа дејност без да поседуваат соодветни дозволи односно лиценци. Педесетте санкционирани возила се меѓуградски и локални автобуси, комбиња и патнички такси возила.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close