0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

За два дена вакцинирани 453 здравствени работници, желба за вакцинација изразиле над 91.000 граѓани 

Во изминативе два дена се вакцинирале вкупно 453 здравствени работници кои работат во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство. 

Back to top button
Close
Close