БалканБалкан.ПорталДописници Свет

За четири месеци во Албанија бонус добиле околу 13 илјади бебиња

Албанскиот премиер Еди Рама објави дека во првите четири месеци од годинава околу 12.766 новороденчиња добиле бонус за бебе, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close