Дописници МКДОпштински вести

За четири месеци пет кривични пријави за превозници кои имале патници над дозволените 50 отсто од капацитетот

Од 20 октомври 2020 до денес пет превозници добиле кривична пријава на непочитување на мерките за спречување на ширење на заразна болест и овозможувале повеќе од 50 отсто од капацитетот на возилата да биде исполнет со патници, информираат од СВР Тетово, по вчерашната одлука на Владата за зголемување на дозволениот број патници од 50 отсто на 75 проценти од вкупниот капацитет во превозните средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close