ОпштествоХроникаХроника.Портал

За четири дена санкционирани 2.987 возачи, 100 од нив возеле пребрзо

Во текот на празнично продолжениот викенд Министерството за внатрешни работи евидентирало вкупно 2.987 сообраќајни прекршоци, дури 1571 возеле над дозволеното,а од нив вкупно 100 лица управувале со возилото со над 70 километри на час од пропишаната дозволена брзина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close