Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

За четири часа, СВР Велес регистрирал 38 прекршоци кај пешаци

На подрачјето на СВР Велес, од страна на сообраќајни екипи при акциска контрола вчера во периодот од 8:00 до 12:00 часот се регистрирани 38 прекршоци на пешаци во сообраќајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close