ХроникаХроника.Портал

За брзо возење санкционирани 410 возачи  

Вкупно 410 возачи се санкционирани за брзо возење во зајакната акциска контрола на територијата на целата држава што денеска ја спроведе Министерството за внатрешни работи.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close