0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

За брзо возење 872 казни на територијата на цела држава 

Во текот на вчерашниот ден Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата во рамки на зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на територијата на целата држава, казнила 872 лица. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close