0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

За брзо возење 46 казни, од вкупно 206 санкционирани возачи во Скопје

На територијата на град Скопје вчера се изречени вкупно 206 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции. Од МВР денеска информираа дека 20 прекршоци се за возачите на мотоцикли, а 15 за возење без возачка дозвола.

Back to top button
Close
Close