ОпштествоХроникаХроника.Портал

За брзо возење 106 санкции на територијата на СВР Штип

Во текот на вчерашнот ден на подрачјето на СВР Штип во рамки на засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, се санкционирани 106 возачи.

Back to top button
Close
Close